Někdy je přátelství víc, než láska

V jedné písni od Petra Rezka můžete zaslechnout prastarou moudrost, že přátelství někdy může znamenat víc, než láska. Přátelství je také jednou z jejích forem, což potvrdí každý, pro něhož je kontakt s kamarády v životě velmi důležitý.
pár na procházce.jpg


Ačkoliv se může zdát takřka nemožné, že by mezi mužem a ženou vzniklo přátelství na život a na smrt, stává se to, a mělo by být dokonce pevným základem každého vztahu. Muži ani ženy totiž netouží pouze po koketním nezávazném flirtování, chtějí mít vedle sebe někoho, s kým si budou rozumět, s kým se mohou vzájemně doplňovat a přesto mít řadu společných znaků. Těmi jsou podobné životní cíle, koníčky, zájmy, filosofický směr, životní styl apod. Pokud si žena a muž nerozumí jako přátelé, jejich vztah je nerovný, plný dramat, a pokud jeden z nich nepřijme roli oběti a druhý diktátora, brzy se rozpadne.


Úsměv a empatie


Samotné přátelství však nestačí. Milující žena je především pečovatelkou, ochránkyní rodinného https://jiho.ceskereality.cz/prodej/rodinne-domy/ceske-budejovice/ krbu, nemá některé mužské atributy, stejně jako muži nemají ty ženské. Žena, která svého partnera zahrnuje pozorností, úctou, častým pohlazením, doteky, a především laskavým a přirozeným úsměvem, je pro svůj protějšek nesmírně přitažlivá, a zaujímá pro něj vždy první příčku. A kořením života a všech vztahů mezi mužem a ženou je také smysl pro humor. Pokud je na obou stranách, máte vyhráno.
dvojice v lese.jpg


Láska na první pohled


O láskách na první pohled se nejčastěji hovoří v souvislosti s knižními romány a filmovým dějem. Pro filmaře je to vynikající námět na romantické vyjádření pravé lásky, kterou údajně potkáme jednou za život. A je jedno, zda přijde v 17 letech, anebo po padesátce. A jaká je praxe? Ve skutečnosti můžeme potkat takových lásek za svůj život několik, záleží, zda jim dáme volný průběh, ale jedno je jisté: Pokud vás někdo nezaujme na první pohled, ve smyslu souznění duší (nikoliv plytkým flirtem), nezaujme vás ani v dohledné době, ani v budoucnu. Spřízněné duše skutečně existují, lidé se nikdy nepotkají „náhodou“ a vždy má celý děj kolem toho hlubší duchovní význam, který někdy dokážeme jen stěží pochopit.


Někdy je přátelství víc, než láska
5 (100%)1

Comments are closed.